Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Yoğurtlar Probiyotik İçerir mi?

Tükettiğimiz tüm yoğurtlarda; sütü fermente etmek ve kusursuz süt ürünleri yaratmak için kullanılan lactobacillus bulgaricus ve streptococcus thermophilus adı verilen bakteriler bulunur. Ancak probiyotikler, bu bakterilerle aynı sınıfta yer almaz. Probiyotikler, yeterli miktarda tüketildiğinde temel beslenmenize katkıda bulunmanın ötesinde genel sağlığınıza da yarar sağladığı kanıtlanmış canlılardır. Formülünde sindirime yardımcı olduğu kanıtlanan bifidobacterium lactis DN-173 010 / CNCM I-2494’i de içeren Activia, küçük sindirim rahatsızlarının sıklığını azaltmanızda sizlere yardımcı olabilir.

*Dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam tarzının bir parçası olarak iki hafta boyunca Activia’yı tüketmeye özen gösterin. Küçük sindirim rahatsızlıkları; şişkinlik, gaz, karın gurultusu ve diğer karın temelli küçük rahatsızlıkları kapsar.

Activia Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Probiyotiklerin büyük bir kısmının yoğurtla birlikte (yoğurt içerisinde) tüketildiğinde yarar sağladığı görülür. Activia’da yer alan probiyotiklerin tamamı, üstün hayatta kalma yetenekleri sebebiyle tercih edilmişlerdir. Bu özel probiyotiklerin, aynı zamanda tüm gastrointestinal kanal boyunca yolculuklarına devam etmeyi başararak hayatta kalabildikleri de kanıtlanmış durumda. Çift-kör çalışma, randomize ve plasebo kontrollü çalışmalar ışığında elde edilen bu sonuç, Activia’nın dengeli beslenmenin ve sağlıklı yaşam tarzının bir parçası olarak iki hafta boyunca günde iki kez tüketildiğinde küçük sindirim rahatsızlıklarının sıklığını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

Activia Size İyi Gelir mi?

Activia ürünleri, ailenizin tüm bireylerinin tüketimine uygundur ve sağlıklı bir diyet ya da beslenme programı için kusursuz bir tamamlayıcıdır.

Activia Ne Yapar, Ne İşe Yarar?

Activia, dengeli beslenmenin ve sağlıklı yaşamın tamamlayıcısı olarak iki hafta boyunca günde iki kez tüketildiğinde küçük sindirim rahatsızlıklarının sıklığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Activia’yı Diğer Yoğurtlardan Farklı Kılan Şey Nedir?

Lactobacillus bulgaricus ve streptococcus thermophilus adı verilen bakteriler, tüm yoğurtların içeriğinde yer alsa da probiyotikler her formülde bulunmaz. Probiyotikler, yeterli miktarda tüketildiğinde temel beslenmenin ötesinde genel sağlığınıza katkıda bulunan ve bu katkısı kanıtlanmış canlılardır. Activia’nın içeriğinde; lactobacillus bulgaricus, streptococcus thermophilus, lactococcus lactis ve kendi probiyotik bakterisi olan bifidobacterium lactis DN 173 010/CNCM I-2494 bulunur.

Activia Nasıl Probiyotik Desteği Sunar?

Activia'nın 2006 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana her bir pakette yer alan milyonlarca özel probiyotik, tüketiciyle buluştu. Activia Yoğurt'un özel probiyotik bakterileri, sindirim sistemindeki yolculuğu tamamlayarak hayatta kalma ve kalın bağırsağa yeterli miktarda ulaşma başarısına göre seçildi. Çift-kör çalışma, randomize ve plasebo kontrollü çalışmalar ışığında elde edilen sonuç;  Activia'nın, dengeli beslenmenin ve sağlıklı yaşam tarzının bir parçası olarak iki hafta boyunca günde iki kez tüketildiğinde küçük sindirim rahatsızlıklarının sıklığını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösterdi.

Probiyotikler Nasıl Alınmalıdır?

Probiyotikleri ilaç olarak mı, yoksa probiyotik içeren besinler üzerinden mi tüketmek daha iyidir? Probiyotik içeren besinlerin, probiyotik alımında tercih sebebi olmasının farklı sebepleri vardır. Süt ürünleri içerisinde yer alan probiyotikler, mide asitlerinin etkili olmasını engeller ve bu da probiyotiklerin hayatta kalarak bağırsağa geçme şansını artırır. İlaç formundaki probiyotikler ise çoğunlukla yoğurt gibi fermantasyon esnasında ortaya çıkan yararlı bakterilerin sağladığı yararı sunamazlar. Diğer yandan yoğurt gibi fermente süt ürünleri, aynı zamanda iyi kalsiyum, protein ve potasyum kaynağıdır.