Eşsiz Activia'nın favorisi Bifidus

Göz Bebeğimiz Bifidus

Yeni doğan bebeklerden gelen ilhamla, böyle faydalı bir probiyotik..

1980ler

Araştırmalar sonucu, yeni doğan bebeklerin bir kısmının -yalnızca anne sütüyle beslenenlerin- karnında bifidobakterisi isminde bir bakteri olduğu ve o bebeklerin çok daha az sindirim sıkıntısı yaşadığı öğrenildi.

Ve aslında bunun, her yaştan insanın yaşayabileceği benzer sorunlara çözüm olabileceği düşüncesi ortaya atıldı ve dünyanın ilk fonksiyonel yoğurdunu yaratma fikri doğdu. Yoğurdun mayalanmasını sağlayan diğer bakterilere, sindirim sistemine yararları görülen bu Bifidobakterisinin de eklenmesine karar verildi.

Bebeklerde keşfedilen bakterinin türleri araştırıldı, testler yapıldı ve diğer bakterilerle yaratılan yoğurt sürecine katılabilmesi için sütün içerisinde hayatta kalabilen türler araştırıldı.

1985

Testler sonucu, sindirim sistemi destekçisi olan türler belirlendi ve süte uyumlu olan karışımlar geliştirildi. Zaten Bifidus, tüm sindirim sistemi boyunca canlı kalıp fayda sağlayabiliyor.

Ardından görüldü ki, geleneksel fermantasyon ısısı ve ortam asitliği bu bakteri türü için çok fazla. Buradaki zor durum, alışılagelmiş fermantasyon şartlarının değiştirilme ihtimalini gündeme getirdi ve daha düşük sıcaklıklarda karışımlar yapılarak farklı bir yöntem denendi.

1987

Bu sayede, Activia doğdu! Yeni şartlardaki yavaş fermantasyon sayesinde, 4 milyar canlı probiyotik içeren, sindirime yardımcı, enfes kıvamlı paketli yoğurt yaratıldı.

Ve Activia, bakteri türleriyle yaptığı eşsiz karışım sayesinde, dünyaca ünlü Pasteur türü kimesine adını yazdırdı.

Şimdiyse, dünya çapında bir probiyotik yoğurt markasıyız. 30 yıllık birikimimizle, bakterilerden gelen iyiliği sizin için daha kolay ve lezzetli bir hale getiriyoruz.