Activia | Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Activia’yı diğer yoğurtlardan farklı kılan şey nedir?

Lactobacillus bulgaricus ve streptococcus thermophilus adı verilen yoğurt mayaları, tüm yoğurtların içeriğinde yer alsa da probiyotikler her formülde bulunmaz. Probiyotikler, yeterli miktarda tüketildiğinde temel beslenmenin ötesinde genel sağlığınıza katkıda bulunan ve bu katkısı kanıtlanmış canlılardır. Activia’nın içeriğinde; lactobacillus bulgaricus, streptococcus thermophilus, lactococcus lactis ve kendi probiyotik bakterisi olan bifidobacterium lactis bulunur.

Activia gerçekten işe yarıyor mu?

Probiyotiklerin büyük bir kısmının yoğurtla birlikte (yoğurt içerisinde) tüketildiğinde yarar sağladığı görülür. Activia’da yer alan probiyotiklerin tamamı, üstün hayatta kalma yetenekleri sebebiyle tercih edilmişlerdir.
Dengeli ve çeşitli beslen, Activia’yı beslenme düzenine al, iyi hisset!

Activia size iyi gelir mi?

Activia ürünleri, ailenizin tüm bireylerinin tüketimine uygundur ve sağlıklı bir diyet ya da beslenme programı için bir tamamlayıcıdır.

Laktoz intoleransım var, Activia tüketebilir miyim?

Activia’nın laktozsuz seçenekleri de bulunmaktadır. Ürünlerimizin detay sayfalarında laktozsuz seçeneklerimizi keşfedebilirsin.

Activia’nın sütü nereden geliyor?

Activia’nın sütleri, tüm testleri yapılmış güvenli sütler olarak sağlıklı ineklerden elde ediliyor.

Activia çocuklar için uygun mu?

Activia sade çeşitlerimizi 3 yaş itibariyle çocuklarımıza öneririz. Ancak besinlere olan hassasiyetler tüm çocuklarda farklılık gösterebileceğinden; zengin içeriklere sahip Activia çeşitlerimiz için doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.