Güzel şeyler, 37°'de gerçekleşir.

Güzel şeyler, 37°'de olur.

Bu enfes kıvam, hafif lezzet ve milyarlarca sindirime yardımcı probiyotik bakteri… Yenilikleri keşfetmeye devam etmemiş olsaydık, Activia eşsizliği olmazdı.

25°C — Güneşli bir gün, ekşi bir keşfe yol açar

Dünyanın ilk yoğurdu, muhtemelen milattan önce 10.000 yılı civarlarında, bir kase çiğ inek sütünün güneş ışığında ekşimesiyle keşfedildi.
Doğal fermantasyon süreci boyunca, süt giderek katılaşır ve kötü bakterilerin gelişmesini durduran asitliği artar.

43°C — Bir şeyler ısınmaya başladı, ve sonra soğumaya...

Dünyanın ilk modern yoğurdu 1919'da Danone mutfaklarından çıkarak yayıldı.
Yoğurtlar, yıllarca geleneksel şekilde 43°'deki asidik koşullarda fermente edildi. Bazı bakteriler için iyi; ama bizim sindirimi dengelemek için tasarlanmış eşsiz bakterimiz Bifidus için değil. Bu canlı probiyotik vücut sıcaklığında gelişiyor ve tıpkı bizim gibi daha serin ve daha az ekşi, aynı zamanda daha az asidik yoğurdu tercih ediyor. Bifidus'u korumak için, sütümüzü fermente etmenin daha iyi ve leziz bir yolunu bulmak zorundaydık.

37°C — Vücut sıcaklığının mükemmelliği kanıtlandı

1986'da, Activia tarafından, dünyanın ilk probiyotik olarak zenginleştirilmiş yoğurdu üretildi.
Yıllar süren araştırmalardan sonra, standart yoğurt kültürlerini probiyotiklerimizin gelişebildiği ve Activia'yı daha kremsi dokuda, daha az ekşi ve bağırsaklara daha yararlı yapabilen titizlikle seçilmiş 4 kültür suşuyla değiştirdik. Bu sayede fermantasyon 37°'de ve daha az asidik ortamda gerçekleşmeye başladı.